LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA LightSheer

 • Depilacja laserowa LightSheer na czym polega?

  Laser diodowy LightSheer emituje fale o długości 800 nm, które wnikają w naskórek na tyle głęboko, aby trwale zniszczyć mieszki włosowe, bez ryzyka oparzenia lub uszkodzenia skóry. Nowoczesna technologia sprawia, że ilość emitowanej energii jest proporcjonalna do rozmiarów mieszka i ilości zawartego w nim barwnika – melaniny. To właśnie melanina pochłania energię emitowaną przez laser, doprowadzając do termicznego uszkodzenia mieszka, bez naruszania tkanek go otaczających.

  Emitowana przez laser LightSheer fala o długości 800 nm przenika do 2 mm wewnątrz skóry. Jego działanie jest więc powierzchniowe i nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu. Emitowana łagodna wiązka promieni laserowych wnika do mieszka włosowego i nieodwracalnie go niszczy. Decydując się na zabieg laserem diodowym, należy jednak pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie. Tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu (anagen) mogą zostać zniszczone przy pomocy lasera. Pozostałe włosy przez 3 do 8 tygodni utrzymywane są w tzw. fazie uśpienia (telogen). Będą mogły zostać usunięte dopiero, gdy ponownie znajdą się w fazie aktywnego wzrostu. Wówczas następuje konieczność powtórzenia zabiegu. Pierwsze laserowe usuwanie włosów LightSheer niszczy od 40 do 60% owłosienia, natomiast trzykrotne powtórzenie całej procedury daje skuteczność na poziomie 92%. Pozostałe włosy są delikatne, jasne i praktycznie niedostrzegalne.

 • Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową LightSheer?

  Niechciane owłosienie wywołuje frustrację zarówno u osób zdrowych, jak i cierpiących na różnorodne zaburzenia hormonalne.

  Potrzeba skutecznego i trwałego usuwania włosów z różnych części ciała jest więc bardzo powszechna. Zanim wynaleziono i udoskonalono depilację laserową, jedynymi sposobami na usuwanie włosów na stałe były zabiegi elektrolizy oraz termolizy (elektrokolagulacji). Podczas tych zabiegów każdy włos usuwa się osobno, co sprawia, że muszą być one wielokrotnie powtarzane. Ponadto zabiegi te są bardzo bolesne i mogą pozostawiać po sobie blizny.

  Golenie lub wyrywanie włosów oraz stosowanie chemicznych depilatorów przynosi oczekiwane rezultaty, ale niestety na bardzo krótki okres – od kilku dni do kilku tygodni. Ponadto skóra często zostaje mocno podrażniona, pojawiają się alergie, zapalenie mieszka włosowego lub wrastające włosy.

  W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się fotoepilacja wykonywana na urządzeniach IPL. Depilacja światłem wymaga wykonania serii około 10-12 zabiegów. Powoduje ona osłabienie, rozjaśnienie i przerzedzenie włosów, ale niestety nie usuwa ich na stałe. Po serii zabiegów i odczekaniu 3-4 miesięcy około 80% włosów odrasta – efekty długofalowe są bardzo słabe.

  Nowoczesna depilacja laserowa trwale niszczy mieszki włosowe, bez ryzyka uszkodzenia skóry. To doskonała metoda szybkiego usuwania niechcianego owłosienia nawet z dużych partii ciała.

DEPILACJA WOSKIEM

 • Depilacja Woskiem

  Depilacja woskiem jest najpopularniejszą na świecie metodą depilacji ciała. Polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami, co pomaga utrzymać efekt depilacji nawet przez kilka tygodni. Już po pierwszej wizycie, włoski odrastają wolniej, są bardziej miękkie i rzadsze. W porównaniu z innymi sposobami depilacji depilacja woskiem jest szybka i skuteczna.
  Depilację woskiem można stosować na wszystkich częściach ciała, również na dużych powierzchniach.