LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA DIOLASHEER ICE
-
Depilacja laserowa DIOLASHEER ICE na czym polega?
Depilacja laserowa
DIOLASHeer ICE
Zabiegi depilacji wykonujemy najnowszym laserem diodowym, który posiada trzy systemy chłodzenia (woda, powietrze , szkło szafirowe), po to aby zapewnić klientowi maksymalny komfort podczas zabiegu.
Dzięki możliwości wykonania zabiegu w ruchu ciągłym na większych partiach, depilacja odbywa się dużo szybciej. Cała procedura trwałego usuwania włosów laserem DIOLAHeer ICE jest bezpieczna, komfortowa i maksymalnie skuteczna. Tylko światło lasera diodowego precyzyjnie dociera do cebulek włosa i niszczy je bezpowrotnie.
Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu energii światła lasera do uszkodzenia mieszka włosowego i komórek macierzystych odpowiadających za powstanie nowego włosa. W skórze poddanej zabiegowi energia świetlna zostaje zamieniona w energię cieplną. Ciepło dociera po włosie do mieszka włosowego i macierzy włosa, przegrzewa je, a tym samym niszczy uniemożliwiając ponowne wytworzenie włosa. Włos, który znajduje się w mieszku włosowym zostaje odłączony od cebulki włosa, a następnie w ciągu jednego do dwóch tygodni wypada w naturalny sposób. Tu wielu z Was pyta czy jeden zabieg wystarczy.
Niestety nie jest to możliwe, ponieważ istotną rolę odgrywa cykliczny wzrost włosa. Na cały ten proces składają się 3 fazy: anagen, katagen, telogen. Najskuteczniejsze efekty daje zabieg przeprowadzony w fazie anagenu. Dlaczego?
Anagen
Jest to pierwsza faza aktywnego wzrostu włosa. Cebulka jest otwarta, a włos osiąga całkowitą długość. Podczas jednego zabiegu depilacji laserowej niszczymy około 20% włosów znajdujących się w tej fazie.
Katagen
Druga faza, zwana przejściową. Włos uwalniany jest z brodawki i rozpoczyna swój wzrost.
Telogen
To faza spoczynku. Włos zaczyna obumierać, a następnie wypada. W tej fazie depilacja laserowa jest mało skuteczna.W związku z tym proponuje się wykonać od 4 do 6 zabiegów w serii między 4-12 tygodni w zależnosci od partii poddanej zabiegowi.
Przed zabiegiem
-
Dzień przed zabiegiem zgól włosy w miejscu depilacji jednorazową maszynką.
-
Na 4-8 tygodni przed depilacją laserową zrezygnuj z depilatora, wosku i wyrywania włosków pęsetą, aby nie wyrywać cebulki włosa.
-
Na tydzień przed depilacją laserową nie peelinguj skóry w miejscu zabiegu.
-
Zrezygnuj z opalenizny na 4-6 tyg. przed depilacją laserową i stosuj się do przeciwwskazań.
Po zabiegu
-
Przez min. 4 tygodnie nie opalaj miejsca, w którym wykonywana była depilacja laserowa. W tym okresie stosuj kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.
-
Aby efekty były najlepsze kolejny zabieg wykonaj za min. 4 do 12 tygodni.
-
Po depilacji twarzy 24 h nie stosuj makijażu, ponieważ może on podrażnić skórę.
-
Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg i okolic bikini załóż lekkie, zwiewne ubranie. Zrezygnuj z obcisłych legginsów czy uciskających rajstop.
-
Preparaty o działaniu złuszczającym (peelingi) wykonaj min. po 2 tygodniach od zabiegu depilacji.
-
Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserowej jest chwilowy obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru. W niektórych przypadkach mogą pojawić się strupki. Wszystkie te objawy są naturalne i powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach! W tym czasie traktuj skórę delikatnie:
Używaj żelu bezmydłowego, toniku lub mleczka bezalkoholowego. Możesz przemyć depilowany obszar czystą wodą.
Nie stosuj dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej pach.
Możesz użyć zasypki, kremu lub maści Alantan, Bepanthen czy Dermopanten.
Delikatnie osuszaj skórę, nie trzyj i nie drażnij inny sposób.
Jeśli objawy nie miną skontaktuj się z nami.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
– Ciąża, karmienie piersią,
– Fotodermatozy, pęcherzowe choroby skóry,
– Choroby skóry (m.in. bielactwo, łuszczyca, infekcje skórne w obrębie wykonywania zbiegu lub historia choroby związane z opryszczką,
– Epilepsja,
– Skóra podrażniona, przerwanie ciągłości naskórka, niedawno przebyta operacja, świeże blizny,
– Skłonność do przebarwień i bliznowców,
– RZS, HIV, , rybia łuska, żółtaczka, choroby autoimmunologiczne,
– Aktywne infekcje skóry w obrębie zabiegowym ( bakteryjny, grzybicze), aktywna opryszczka
– Choroby serca, rozrusznik serca,
– Nowotwory, guzy,
– Nadciśnienie- w przypadku nieuregulowanego ciśnienia zaleca się przełożenia zbiegów i konsultację specjalisty,
– Opalenia na słońcu lub w solarium. Należy zaprzestać opalania na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem,
– Stosowanie samoopalaczy- można wykonać zabieg po ustąpieniu opalenizny,
– Depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem ( odstawić na min. 4 tygodnie przed zabiegiem),
– Stosowanie kremów z witaminą A, C i z kwasami AHA- należy zaprzestać stosowanie na 3 tygodnie przed zabiegiem,
– Kuracja retinoidami, np. Izotek, Roaccutane, Differin, Retin A. Zabieg można wykonać po pół roku od momentu odstawienia leków,
– Stosowanie leków s=światłoczułych ( np. antybiotyki, ibuprofen, doustne antykoncepcje, sterydy, antydepresanty, psychotropowe)
– Peelingi ziarniste, chemiczne, w tym AHA i wszelkie zabiegi złuszczające- należy zaprzestać na 2 tygodnie przed zabiegiem,
– Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
– Nadwrażliwość na światło
– Stosowanie preparatów i suplementów diety fotouczulających i fototoksycznych, w tym ziół np.: dziurawca, nagietka, pokrzywa, skrzyp, herbata Figura itp.. Preparaty tego typu należy zaprzestać na 3 tygodnie przed zabiegiem. Upewnij się, że suplementy, które stosujesz nie zawierają substancji fotouczulających,
– Uczulenie na hydrochinon lub składniki wybielające skórę.
-
DEPILACJA WOSKIEM
-
Depilacja Woskiem
Depilacja woskiem jest najpopularniejszą na świecie metodą depilacji ciała. Polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami, co pomaga utrzymać efekt depilacji nawet przez kilka tygodni. Już po pierwszej wizycie, włoski odrastają wolniej, są bardziej miękkie i rzadsze. W porównaniu z innymi sposobami depilacji depilacja woskiem jest szybka i skuteczna.
Depilację woskiem można stosować na wszystkich częściach ciała, również na dużych powierzchniach.