Czym jest zabieg Meso BB Glam?

Zabieg Meso BB Glam jest zabiegiem rozświetlającym skórę. Polega on na wkłucie się w głębokie warstwy naskórka i wstrzyknięcie specjalnego naturalnego pigmentu rozjaśniającego. Całość bazuje na słynnym w świecie medycyny estetycznej serum Meso BB. Substancja wstrzykiwana w naskórek zawiera także prócz pigmentów substancje odżywcze i wpływające na witalność skóry – kwas hialuronowy, witaminy czy ekstrakt aloesowy.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Efekty są niesamowicie pozytywne już po jednym zabiegu. To znacznie zdrowszy wygląd, skóra bardziej rozświetlona, wyraźnie jaśniejsza. Zredukowane zostają przebarwienia, a kolor naszej skóry jest bardziej jednolity. Po zastosowaniu pełnej kuracji (przynajmniej 4-5 zabiegów) efekty utrzymują się nawet do pół roku lub dłużej zależnie od indywidualnych reakcji skóry.

Dla kogo zabieg Meso BB Glam?

Zabieg dedykowany jest osobom z przebarwioną, pozbawioną witalności skórą o niewyraźnej barwie, zmęczonej i słabo odżywionej. Zabieg ten jest doskonały równie na kilka dni przed ważnymi wydarzeniami (np. ślub), ponieważ daje szybkie i zauważalne efekty.

mezterapia diamentowa

Przygotowanie oraz przebieg zabiegu

Do zabiegu nie trzeba się w specjalny sposób przygotowywać, choć zaleca się już na 2 tygodnie przed jego wykonaniem unikać nadmiaru słońca (warto stosować kremy z UV). Pierwszym krokiem jest całkowicie zmycie posiadanego makijażu. Następnie skóra jest oczyszczana przy pomocy specjalnego mleczka, by w dalszej kolejności wykonać peeling z substancjami łagodzącymi (np. aloes). Następnie skóra w okolicy zabiegowej zostaje zdezynfekowana i tak przygotowana może być poddana samemu zabiegowi.
Sam zabieg wykonywany jest z użyciem specjalnego urządzenia Derma Pen i jest bezbolesny! Aparat ten dokonuje mikro nakłuć w naszej skórze. Po aplikacji serum do głębszych warstw naskórka odczekuje się na wchłonięcie przez powstałe nakłucia pozostałej części preparatu. Całość zabiegu wieńczy nałożenie specjalnej maski oraz kremu z filtrem UV w celu zabezpieczenia skóry. Zabieg trwa od 70 do 110 minut zależnie od miejsca na ciele, na którym decydujemy się na jego wykonanie.

Czas po zabiegu

Po zabiegu Meso BB Glam przez około 6 godzin nie powinnyśmy zmywać skóry oraz unikać miejsc szczególnie zabrudzonych z dużą potencjalną ilością bakterii. Istotne również jest unikanie kontaktu ze zwierzętami w kolejnym dniu po wykonaniu zabiegu. W kolejny dniu także nie należy korzystać z sauny, basenów, a nawet do miesiąca po wykonaniu Meso BB Glam unikajmy peelingów i zabiegów rozgrzewających. Bardzo istotne by w całym okresie korzystania z takich zabiegów zrezygnować z samoopalacza oraz dobrze dbać i nawilżać swoją skórę.

Przeciwwskazania

  •  ciąża i laktacja;
  • alergie i choroby skóry (np. atopowe zapalenie skóry);
  • choroby wykluczające: cukrzyca, anemia, łuszczyca, hemofilia;
  • aktualne zakażenia wirusowe i bakteryjne (również opryszczka);
  • trądzik pospolity lub różowaty;
  • nadwrażliwość  skóry (złe znoszenie nakłuć);
  • nowotwory i inne poważne stany chorobowe;
  • miesiączka i osłabienie.