Czym jest mezoterapia próżniowa?

Mezoterapia próżniowa jest zabiegiem polegającym na doprowadzeniu przy użyciu specjalnego pistoletu w głąb skóry mezokoktajlu zawierającego kwas hialuronowy, ale również wiele innych, cennych składników odżywczych dla naszej skóry. Są to między innymi peptydy i witaminy. Kluczowy oprócz jakości koktajlu jest także sprzęt, który zostanie użyty do wykonania zabiegu. Mamy tu do czynienia z specjalnym kartridżem, który posiada pięć niezwykle cienkich igiełek, które docierają na równomierną głębokość. Mezoterapia wieloigłowa próżniowa jest zabiegiem absolutnie bezpiecznym, dającym bardzo szybko zauważalne efekty z bardzo zminimalizowanym ryzykiem efektów ubocznych.

Efekty mezoterapii próżniowej

Wizualnym efektem mezoterapii próżniowej jest gładsza, lepiej odżywiona i nawilżona skóra w miejscu, na którym zabieg został wykonany. Zabieg jest w stanie redukować cellulit i rozstępy, wspomaga rewitalizację biustu, skóry brzucha, nóg. Zabieg widocznie zmniejsza zmarszczki i może być stosowany zarówno na twarzy, jak i całym ciele. Mezoterapia wspiera także w zauważalny sposób redukowanie tkanki tłuszczowej oraz działa odżywczo i wspomagająco na mikrokrążenie skóry.

zabieg mezoterapii próźniowej

Dla kogo zabieg mezoterapii próżniowej?

Zabieg mezoterapii próżniowej szczególnie polecany jest osobom chcącym zredukować widoczność blizn, odżywić swoją skórę, powstrzymać nadmierne wypadanie włosów. Sprawdza się w doskonale nam znanych problemach takich jak: cellulit, rozstępy, sucha skóra, starzenie się skóry oraz wielu innych. Przed podjęciem decyzji powinniśmy oczywiście zgłosić się do kliniki na konsultację, gdzie specjalista dobierze dla nas odpowiednią metodę pracy oraz skład koktajlu witaminowego, który będzie dla nas optymalny.

Przebieg zabiegu oraz czas po nim

Zabieg jest niezwykle prosty. Na pierwszym etapie na twarz lub ciało pacjentki nakładana jest specjalna maść znieczulająca o kojącym działaniu. Pozwoli na spędzenie czasu zabiegu w poczuciu komfortu. Lekarz dobiera składniki zgodne z potrzebami naszej skóry lub cery. Następnie urządzenie minimalnie odciąga naskórek i próżniowo wstrzykuje przygotowany preparat w głębsze warstwy skóry. W przypadku zabiegu na twarz czas pracy to około 10 minut.

W przeciwieństwie do tradycyjnej mezoterapii, gdzie zaczerwienienia mogą utrzymywać się nawet do 3 dni, w przypadku mezoterapii próżniowej nie ma śladu na naszej skórze już po kilkudziesięciu minutach. To zatem strzał w dziesiątkę dla tych osób, które nie mogą sobie pozwolić na zaszycie się w swoim domu i oczekiwanie na zniknięcie niepożądanych skutków zabiegu, które wynikają chociażby z podrażnienia skóry.

Wskazania do zabiegu

Najczęstszymi wskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii próżniowej są:

  • starzenie się skóry
  • łysienie
  • skóra źle odżywiona
  • skóra sucha
  • skóra wymagająca liftingu
  • chęć redukcji tkanki tłuszczowej
  • chęć ujędrnienia i wygładzenia skóry
  • zredukowanie widocznych blizn

Przeciwwskazania

Wszelkie wątpliwości należy omówić ze specjalistą, który w razie potrzeby zleci również badania dodatkowe. Do najczęstszych przeciwwskazań mezoterapii próżniowej należą:

  • ciąża i okres laktacji
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
  • opryszczka
  • stany zapalne
  • choroba nowotworowa