Czym jest pedicure?

Pedicure jest zabiegiem wykonywanym na skórze i paznokciach stóp. Najczęściej decydują się na niego kobiety, gdyż polega na skróceniu paznokci, opracowaniu skórek oraz płytki paznokcia, a następnie pomalowania jej nowym lakierem lub odżywką. Pedicure to nie tylko zabieg upiększający paznokcie, ale również pomoc w zadbaniu o kondycję skóry naszych stóp. Poprzez zastosowanie odpowiednich preparatów i narzędzi jesteśmy w stanie usunąć zrogowaciały naskórek z naszych stóp. Przede wszystkim polecany jest osobą, które posiadają nierówne płytki paznokci, mają zgrubienia i zrogowacenia na podeszwach stóp oraz przesuszoną i szorstką skórę na stopach. Podczas zabiegu pedicure mogą Państwo zrelaksować się, a następnie cieszyć się pięknymi i zadbanymi stopami. W naszym gabinecie oferujemy pedicure tradycyjny oraz hybrydowy.

Pedicure tradycyjny

Pedicure tradycyjny to zabieg kosmetyczny, którego zadaniem jest nadanie stopom i paznokciom atrakcyjnego wyglądu. Rozpoczynamy go od kąpieli stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnej soli zmiękczającej. Podczas pedicure tradycyjnego usuwamy zrogowaciały naskórek na stopach, opracowujemy paznokcie oraz skórki, a następnie stosujemy specjalne peelingi, maski lub kremy. Zabieg zakończony jest pomalowaniem paznokci odżywką. Z pedicure tradycyjnego korzystają nie tylko Panie, ale także Panowie, aby poprawić wygląd stóp oraz je zregenerować. Po skorzystaniu z zabiegu z pewnością będą Państwo odczuwać lekkość i świeżość stóp.

Pedicure hybrydowy

Pedicure hybrydowy polega na nałożeniu na paznokcie lakieru hybrydowego. Dzięki czemu, nasze paznokcie u stóp zostają pięknie przyozdobione. Możemy wybierać spośród wielu kolorów i zdobień, które przypadną nam do gustu. Zabieg pedicure hybrydowego najlepiej wykonywać się w odstępach od 3 do 4 tygodni. Za sprawą hybrydowego pedicure paznokcie u stóp przez długi czas wyglądają atrakcyjnie, bez żadnych uszkodzeń czy odprysków. Pedicure hybrydowy to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą utrzymać estetyczny wygląd paznokci nawet przez kilka tygodni.

Przeciwwskazania do pedicure

Przeciwwskazaniami do zabiegu będą:
• cukrzyca, stopa cukrzycowa
• grzybica stóp
• drożdżyca
• zmiany na skórze o charakterze zapalnym lub alergicznym
• choroby bakteryjne
• brodawki
• świeże rany lub blizny