Czym jest podoklamra?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Studio Zoe wprowadziło do swojej oferty podoklamrę, która jest idealnym rozwiązaniem dla osób dotkniętych wrastającymi paznokciami. Jest to innowacyjna w dziedzinie podologii klamra ortonyksyjna. Podoklamra to założony na określony czas implant, który umożliwia naprowadzenie paznokcia na odpowiedni tor wzrostu. Jej uniwersalne zastosowanie sprawia, że możemy dopasować ją do każdego rodzaju paznokcia, bez względu na kształt czy wielkość. Podoklamra jest odpowiednia dla osób wrażliwych, czy też dzieci, gdyż jest to bezinwazyjna metoda terapeutyczna. Nie ma przeciwwskazań do założenia podoklamry nawet po przebytych zabiegach chirurgicznych na paznokciach.

Czego mogę oczekiwać po założeniu podoklamry?

Zaraz po założeniu podoklamry poczują Państwo natychmiastową ulgę, a po pewnym czasie paznokieć zostanie wyprostowany. Dzięki zastosowaniu podoklamry mamy możliwość pełnej kontroli nad rosnącym paznokciem. Podoklamra umożliwia korekcję zarówno jednostronnie wrastającego paznokcia, jak i dwustronnie. Za sprawą podoklamry w łatwy i bezbolesny sposób możemy skorygować wzrost paznokcia. Podoklamra sprawi, że problem z wrastającymi paznokciami zostanie zażegnany.

podologia-zoe

Przyczyny wrastających paznokci

Powodów, przez które mierzymy się z wrastającymi paznokciami jest wiele. Najczęściej jest to nieprawidłowe obcinanie paznokci – zbyt krótkie ich obcięcie czy nadmierne wycinanie bocznych brzegów paznokcia. Jednak istnieje szereg innych przyczyn, które mogą odpowiadać za wrastanie paznokci. Należą do nich między innymi: wkładanie nieodpowiedniego obuwia, w tym noszenie butów zbyt ciasnych lub częste ubieranie butów na wysokim obcasie, uszkodzenie paznokcia, czy też wady postawy. Do przyczyn wrastania paznokci należy także wziąć pod uwagę uwarunkowania genetyczne. Częściej z wrastającymi paznokciami zmagają się osoby o nadmiernej masie ciała, w tym również kobiety w ciąży.

Jak możemy rozpoznać wrastające paznokcie?

Problem wrastających paznokci dotyka wielu osób, bez względu na wiek. Początkowym sygnałem dającym znak, że z naszym paznokciem jest coś nie tak, to obrzęk i zaczerwienienie. Możemy także odczuwać ból podczas dotykania bocznych wałów paznokciowych. W miarę upływu czasu, ból staje się coraz bardziej dokuczliwy i odczuwalny jest przez cały czas. Potęguję się do tego stopnia, że nie daje możliwości komfortowego założenia skarpetek czy obuwia, a ich założenie jeszcze bardziej nasila ból i ucisk. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego bądź podologa, który zdiagnozuje przyczynę utrzymującego się dyskomfortu w obrębie paznokci.