Depilacja laserowa LightSheer na czym polega?

Depilacja laserowa LightSheer polega na trwałym usunięciu niechcianego owłosienia za pomocą lasera diodowego. Wykorzystywany laser diodowy LightSheer emituję wiązkę, która dociera do 2 mm w głąb naskórka, dzięki czemu trwale niszczy mieszki włosowe. Mechanizm działania lasera diodowego LightSheer polega na pochłanianiu światła przez melatoninę, wchodzącą w skład mieszka włosowego. Następnie światło lasera jest zamieniane na ciepło, które uszkadza mieszek włosowy, nie naruszając tkanek otaczających go. Dzięki czemu, cebulka włosowa nie ma możliwości, aby się odrodzić. Zastosowana technologia jest w pełni bezpieczna, dlatego nie ma możliwości oparzenia czy uszkodzenia skóry. Działanie lasera jest powierzchniowe i nie wykazuje żadnego wpływu na funkcjonowanie organizmu.

Efekty depilacji laserowej LightSheer

Już przy pierwszym zabiegu usuwane jest od 30 do 50% owłosienia. Jednak, aby osiągnąć jak najbardziej pożądane rezultaty zalecana jest seria minimum 4zabiegów, która daje skuteczność na poziomie 90%. Należy pamiętać, że nasze włosy rosną w różnym tempie i jedynie te w fazie wzrostu mogą zostać trwale usunięte za pomocą lasera. Pozostałe włosy nawet do 8 tygodni znajdują się w fazie uśpienia, a ich zniszczenie może się odbyć, w momencie gdy znajdą się w fazie aktywnego wzrostu. Dlatego, tak ważne jest wykonanie kilku zabiegów. Niewielka ilość pozostałego owłosienia po depilacji laserowej LightSheer jest praktycznie niezauważalna, ponieważ włoski są niezwykle delikatne i jasne. Bardzo ważne jest to, że zabieg laserowy możemy wykonać tylko wtedy kiedy nasza skóra jest nieopalona. Nie każdy włos nadaje się do depilacji laserowej. Najlepszy efekt zabiegowy uzyskamy wtedy kiedy nasze włosy są ciemne i grube. Jeśli klient nie jest pewny czy jego włosy nadają się do depilacji to istnienie możliwość umówienia się na bezpłatną konsultację oraz wykonanie próby laserowej.

mezterapia diamentowa

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową LightSheer?

Istnieje wiele metod na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jednak nowoczesna metoda depilacji laserowej LightSheer sprawia, że w szybkim tempie i trwale możemy usunąć zbędne owłosienie. Golenie, używanie mechanicznego depilatora czy stosowanie chemicznych sposobów depilacji, owszem przynoszą oczekiwane rezultaty, ale niestety na krótki czas. Dodatkowo, nasza skóra może zostać podrażniona, istnieje możliwość wrastania włosków, a także mogą pojawić się alergie. Nawet dość popularna depilacja z wykorzystaniem urządzenia IPL nie daje tak spektakularnych efektów jak LightSheer. Przy depilacji światłem należy wykonać od 10 do 12 zabiegów, aby uzyskać pożądany cel. Co więcej, usunięte włoski po kilku miesiącach nawet w 80% mogą odrastać. Dlatego decydując się na depilację laserową LightSheer mamy gwarancję skutecznego i trwałego usunięcia owłosienia, bez obawy o uszkodzenie czy podrażnienie skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Pomimo bezpieczeństwa depilacji laserowej LightSheer, zachodzą sytuacje, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Przeciwwskazaniami do zabiegu będą:
• ciąża
• terapia hormonalna
• choroby nowotworowe
• aktywne infekcje skórne np. opryszczka
• bielactwo
• łuszczyca
• padaczka
• zażywanie leków i ziół światło uczulających
• skłonność skóry do bliznowacenia