Zabiegi depilacji wykonujemy najnowszym laserem diodowym, który posiada trzy systemy chłodzenia (woda, powietrze , szkło szafirowe), po to aby zapewnić klientowi maksymalny komfort podczas zabiegu.

Dzięki możliwości wykonania zabiegu w ruchu ciągłym na większych partiach, depilacja odbywa się dużo szybciej. Cała procedura trwałego usuwania włosów laserem DIOLAHeer ICE jest bezpieczna, komfortowa i maksymalnie skuteczna. Tylko światło lasera diodowego precyzyjnie dociera do cebulek włosa i niszczy je bezpowrotnie.

Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu energii światła lasera do uszkodzenia mieszka włosowego i komórek macierzystych odpowiadających za powstanie nowego włosa. W skórze poddanej zabiegowi energia świetlna zostaje zamieniona w energię cieplną. Ciepło dociera po włosie do mieszka włosowego i macierzy włosa, przegrzewa je, a tym samym niszczy uniemożliwiając ponowne wytworzenie włosa. Włos, który znajduje się w mieszku włosowym zostaje odłączony od cebulki włosa, a następnie w ciągu jednego do dwóch tygodni wypada w naturalny sposób. Tu wielu z Was pyta czy jeden zabieg wystarczy.

Niestety nie jest to możliwe, ponieważ istotną rolę odgrywa cykliczny wzrost włosa. Na cały ten proces składają się 3 fazy: anagen, katagen, telogen. Najskuteczniejsze efekty daje zabieg przeprowadzony w fazie anagenu. Dlaczego?

Anagen
Jest to pierwsza faza aktywnego wzrostu włosa. Cebulka jest otwarta, a włos osiąga całkowitą długość. Podczas jednego zabiegu depilacji laserowej niszczymy około 20% włosów znajdujących się w tej fazie.
Katagen
Druga faza, zwana przejściową. Włos uwalniany jest z brodawki i rozpoczyna swój wzrost.
Telogen
To faza spoczynku. Włos zaczyna obumierać, a następnie wypada. W tej fazie depilacja laserowa jest mało skuteczna.

W związku z tym proponuje się wykonać od 4 do 6 zabiegów w serii między 4-12 tygodni w zależnosci od partii poddanej zabiegowi.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową LightSheer?

Istnieje wiele metod na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jednak nowoczesna metoda depilacji laserowej LightSheer sprawia, że w szybkim tempie i trwale możemy usunąć zbędne owłosienie. Golenie, używanie mechanicznego depilatora czy stosowanie chemicznych sposobów depilacji, owszem przynoszą oczekiwane rezultaty, ale niestety na krótki czas. Dodatkowo, nasza skóra może zostać podrażniona, istnieje możliwość wrastania włosków, a także mogą pojawić się alergie. Nawet dość popularna depilacja z wykorzystaniem urządzenia IPL nie daje tak spektakularnych efektów jak LightSheer. Przy depilacji światłem należy wykonać od 10 do 12 zabiegów, aby uzyskać pożądany cel. Co więcej, usunięte włoski po kilku miesiącach nawet w 80% mogą odrastać. Dlatego decydując się na depilację laserową LightSheer mamy gwarancję skutecznego i trwałego usunięcia owłosienia, bez obawy o uszkodzenie czy podrażnienie skóry.

Przed zabiegiem

 1. Dzień przed zabiegiem zgól włosy w miejscu depilacji jednorazową maszynką.

 2. Na 4-8 tygodni przed depilacją laserową zrezygnuj z depilatora, wosku i wyrywania włosków pęsetą, aby nie wyrywać cebulki włosa.

 3. Na tydzień przed depilacją laserową nie peelinguj skóry w miejscu zabiegu.

 4. Zrezygnuj z opalenizny na 4-6 tyg. przed depilacją laserową i stosuj się do przeciwwskazań.

Po zabiegu

 1. Przez min. 4 tygodnie nie opalaj miejsca, w którym wykonywana była depilacja laserowa. W tym okresie stosuj kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.

 2. Aby efekty były najlepsze kolejny zabieg wykonaj za min. 4 do 12 tygodni.

 3. Po depilacji twarzy 24 h nie stosuj makijażu, ponieważ może on podrażnić skórę.

 4. Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg i okolic bikini załóż lekkie, zwiewne ubranie. Zrezygnuj z obcisłych legginsów czy uciskających rajstop.

 5. Preparaty o działaniu złuszczającym (peelingi) wykonaj min. po 2 tygodniach od zabiegu depilacji.

 6. Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserowej jest chwilowy obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru. W niektórych przypadkach mogą pojawić się strupki. Wszystkie te objawy są naturalne i powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach! W tym czasie traktuj skórę delikatnie:
  Używaj żelu bezmydłowego, toniku lub mleczka bezalkoholowego. Możesz przemyć depilowany obszar czystą wodą.
  Nie stosuj dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej pach.
  Możesz użyć zasypki, kremu lub maści Alantan, Bepanthen czy Dermopanten.
  Delikatnie osuszaj skórę, nie trzyj i nie drażnij inny sposób.
  Jeśli objawy nie miną skontaktuj się z nami.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

– Ciąża, karmienie piersią,

– Fotodermatozy, pęcherzowe choroby skóry,

– Choroby skóry (m.in. bielactwo, łuszczyca, infekcje skórne w obrębie wykonywania zbiegu lub historia choroby związane z opryszczką,

– Epilepsja,

– Skóra podrażniona, przerwanie ciągłości naskórka, niedawno przebyta operacja, świeże blizny,

– Skłonność do przebarwień i bliznowców,

– RZS, HIV, , rybia łuska, żółtaczka, choroby autoimmunologiczne,

– Aktywne infekcje skóry w obrębie zabiegowym ( bakteryjny, grzybicze), aktywna opryszczka

– Choroby serca, rozrusznik serca,

– Nowotwory, guzy,

– Nadciśnienie- w przypadku nieuregulowanego ciśnienia zaleca się przełożenia zbiegów i konsultację specjalisty,

– Opalenia na słońcu lub w solarium. Należy zaprzestać opalania na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem,

– Stosowanie samoopalaczy- można wykonać zabieg po ustąpieniu opalenizny,

– Depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem ( odstawić na min. 4 tygodnie przed zabiegiem),

– Stosowanie kremów z witaminą A, C i z kwasami AHA- należy zaprzestać stosowanie na 3 tygodnie przed zabiegiem,

– Kuracja retinoidami, np. Izotek, Roaccutane, Differin, Retin A. Zabieg można wykonać po pół roku od momentu odstawienia leków,

– Stosowanie leków s=światłoczułych ( np. antybiotyki, ibuprofen, doustne antykoncepcje, sterydy, antydepresanty, psychotropowe)

– Peelingi ziarniste, chemiczne, w tym AHA i wszelkie zabiegi złuszczające- należy zaprzestać na 2 tygodnie przed zabiegiem,

– Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,

– Nadwrażliwość na światło