Czym jest mikrodermabrazja diamentowa (Diamond Peel)?

Mikrodermabrazja diamentowa jest to forma bezinwazyjnego mikropeelingu mechanicznego, który jest w stanie poprawić wygląd naszej skóry w bardzo krótkim czasie. Dzięki wysokiej skuteczności i stosunkowo niskiej cenie jest to bardzo chętnie wybierany zabieg kosmetyczny niezależnie od grupy wiekowej klientek gabinetów kosmetycznych i lekarskich. Zabieg ten jest uznawany za bardzo uniwersalny i często wykorzystuje się go jako wsparcie przy walce z niedoskonałościami i w leczeniu dermatologicznym. Zabieg ten swoją nazwę zawdzięcza używaniu w jego czasie specjalnych, diamentowych tarcz, które ścierają naskórek. O ile peeling zwykle kojarzy się nam jedynie z twarzą, o tyle mikrodermabrazja może być również metodą stosowaną na całym ciele. Często stosowana jest na dekolcie, szyi czy też plecach.

Efekty mikrodermabrazji diamentowej

Efektem mikrodermabrazji diamentowej jest przede wszystkim doskonałe oczyszczenie skóry z nadmiaru zanieczyszczeń gromadzonych w jej wnętrzu każdego dnia, sebum, kurzu i drobnych niedoskonałości. Co więcej mikrodermabrazja diamentowa wspomaga proces regeneracji skóry, wzrost absorpcji składników aktywnych z kosmetyków oraz chroni skóre przed nowymi uszkodzeniami i starzeniem.

mezterapia diamentowa

Jak przebiega zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Mikrodermabrazja diamentowa, podobnie jak inne metody peelingu mechanicznego polega na ścieraniu w sposób mechaniczny warstwy rogowej naskórka i warstw głębszych skóry. W tym przypadku używane są do tego celu szybko obracające się tarcze diamentowe. Uzyskujemy w ten sposób efekt oczyszczenia twarzy lub ciała pacjentki z nadmiaru zanieczyszczeń, sebum, potu i zabrudzeń, które każdego dnia gromadzą się na naszej skórze. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie cery lub skóry z zebranego w ten sposób naskórka za pomocą specjalnej głowicy próżniowej, która zasysa wszystkie zanieczyszczenia, które spotka na swojej drodze.

Kosmetyczka dobiera po konsultacji z pacjentką głębokość oczyszczania skóry i stopień złuszczenia naskórka, który chcemy osiągnąć. Zależne jest to między innymi od stopnia zanieczyszczeń oraz indywidualnych predyspozycji skóry (jej rodzaju i niedoskonałości).

Mikrodermabrazja diamentowa jest zazwyczaj bardzo bezpiecznym zabiegiem i poza pojawieniem się rumienia, który zwykle mija po kilku godzinach nie trzeba obawiać się żadnych komplikacji.

Wskazania do zabiegu

Zabieg jest doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które na co dzień borykają się z następującymi problemami skórnymi:

  • skóra pozbawiona witalności, szara, bez blasku lub zmęczona – zabieg wspomoże dotlenienie i odżywienie skóry we właściwy sposób, dzięki czemu uzyskamy jej zdrowszy wygląd.
  • skóra starzejąca się – mikrodermabrazja wspomaga redukowanie zmarszczek płytkich oraz poprawia elastyczność skóry.
  • skóra przebarwiona, blizny lub rozstępy – zabieg pobudzi produkowanie przez nasz organizm kolagenu, przez co skóra ze zmianami zostanie po pewnym czasie zastąpiona nowymi tkankami.
  • cellulit – złuszczanie naskórka poprawia równeż ukrwienie i mikrokrażenie skóry co ma działanie wspomagające w problemie z cellulitem.
  • trądzik, zaskórniki, rozszerzone pory – te popularne problemy także możemy eliminować za pomocą mikropeelingu. Zabieg oczyszcza pory, odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, których zatkanie jest przyczyną występowania trądziku.

Przeciwwskazania

Zabieg uchodzi za bezpieczny, ale również w jego przypadku pojawiają się pewne przeciwwskazania. Zwykle będziemy musieli z ich powodu odłożyć w czasie wykonanie peelingu. To przede wszystkim:

  • stany zapalne skóry
  • zabiegi chirurgiczne wykonywane w czasie poprzednich dwóch miesięcy w miejscu wykonywanej mikrodermabrazji.
  • choroby skóry – łuszczyca, nowotwory, bliznowce
  • zakażenia wirusowe, grzybicze i bakteryjne skóry
  • znamiona
  • leki przeciwzakrzepowe