Laser pikosekundowy to innowacyjny zabieg laseroterapii, który pozwala na pozbycie się blizn, rozstępów, przebarwień, ale także niechcianego makijażu permanentnego brwi, kresek na powiece czy ust oraz tatuażu.

Laser pikosekundowy, w porównaniu z innymi laserami, wyróżnia się przede wszystkim technologią, która wykorzystuje najkrótszą wiązkę laserową liczoną w pikosekundach (wiązka ta jest dużo krótsza, niż w przypadku popularnego impulsu nanosekundowego). Gwarantuje to zminimalizowanie kontaktu światła laserowego ze skórą, a co za tym idzie, zwiększenie szybkości, skuteczności oraz bezpieczeństwa zabiegu. Dodatkowo technologia sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny, okres regeneracji skóry znacznie skrócony, a ryzyko poparzeń lub przegrzania skóry nie istnieje.

Działanie lasera pikosekundowego polega na stworzeniu tzw. efektu fotoakustycznego, który sprawia, że obecny w skórze pigment, rozbijany jest na cząsteczki, a następnie usuwany z organizmu. Świetnie radzi sobie nawet z ciemnymi i głęboko osadzonymi pigmentami.

mezterapia diamentowa