Laser picosekundowy

Innowacyjna technologia sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny, okres regeneracji skóry znacznie skrócony, a ryzyko poparzeń lub przegrzania skóry nie istnieje. Co pozwala na usunięcie pigmentu wprowadzonego podczas zabiegu mikropigmentacji brwi, ust, kreski lub tatuażu.

Krótkotrwały kontakt światła ze skórą, a także krótszy czas zabiegu, zwiększa bezpieczeństwo i skuteczności. Działanie lasera pikosekundowego polega na stworzeniu tzw. efektu fotoakustycznego, który sprawia, że obecny w skórze pigment, rozbijany jest na cząsteczki, a następnie usuwany z organizmu. Świetnie radzi sobie nawet z ciemnymi i głęboko osadzonymi pigmentami.

  • Brwi

    Laser pikosekundowy to bez wątpienia najlepszy sposób na usunięcie niechcianego makijażu permanentnego  brwi. Najczyściej zadawane przez Was pytania to ile zabiegów laserowych trzeba wykonać? Niestety na to pytanie nigdy nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego ile wcześniej zostało wykonanych zabiegów pigmentacji oraz jakimi pigmentami zostały wykonane.

  • Kreska

    Kreskę na powiece  możemy usunąć cały eyeliner, zbyt opadającą końcówkę kreski czy nawet migrację (rozlanie się pigmentu pod skórą w postaci cienia na powiece) z powiek, do której dochodzi, gdy praca igły jest zbyt agresywna, tu niezbędne są specjalne nakładki w różnych rozmiarach dostosowanych do różnych wielkości oczu zabezpieczające gałkę oczną przed światłem lasera i duże doświadczenie osoby wykonującej zabiegi.

  • Usta

    Rozbicie pigmentu na mniejsze cząsteczki pozwala usunąć każdy kolory makijażu permanentnego, z którym nie radzą sobie standardowe lasery. Finalnie zabieg jest bardzo skuteczny już po jednej sesji jest widoczne rozjaśnienie pigmentu.

  • Tatuaż

    W przypadku usuwania tatuażu laserem pikosekundowym należy pamiętać, że pigment został wprowadzony głębiej niż w przypadku makijażu permanentnego więc seria zabiegowa będzie dłuższa.

PMU Professional Remover

–  efektem tego zabiegu jest usunięcie lub rozjaśnienie niechcianego makijażu permanentnego. Podczas zabiegu pod skórę wprowadzany jest preparat, który wybija pigment na zewnątrz. Dzieję się tak dlatego, że barwnik łączy się z cząsteczkami removera i jest transportowany na powierzchnię skóry. Ilość i częstotliwość zabiegu usuwania jest kwestią indywidualną i zazwyczaj zależy od rodzaju pigmentu i głębokości jego wprowadzenia. Rozjaśnienie lub usunięcie makijażu permanentnego często jest bazą do wykonania nowej pigmentacji.